تهیه مقالات ژورنال و مجله پزشکی نیوانگلند

ژورنال پزشکی نیوانگلند

مجله پزشکی نیوانگلند یا NEJM یکی خاص ترین و پیشرو ترین مجلات پزشکی جهان می باشد و این ژورنال در حدود 200 سال است که بدونه وقفه منتشر می شود. The New England Journal of Medicine که مخفف آن NEJM است، تلاش کرده تا با کیفیت ترین تحقیقات و محتوای بالینی را برای تعامل با پزشکان، مربیان و جامعه پزشکی جهانی ارائه دهد.

رسالت این ژورنال این است که بهترین تحقیقات و اطلاعات ترکیبی علم زیست شناسی، پزشکی و عمل های بالینی را جمع آوری کرده و این اطلاعات را در قالب های قابل درک که بین پزشکان عزیز مفید واقع شود ارائه داده تا به واسطه مراقب های بهداشتی به بهبود بیماران منجر شود.

شاید به جرات بتوان گفت: تیم تحریریه NEJM یکی از سختگیرانه ترین فرآیند های بازبینی، بررسی های آماری، ارزیابی دقت نسخ نوشتاری، میزان نوآوری پژوهش و اهمیت علمی را در بین این نوع مجلات تخصصی جراحی و بالینی دارا می باشد.

ژورنال نیو انگلند با استفاده از سیاست ها و شیوه های مختلفی که در پیش گرفته ادعای استقلال داشته و بیان می دارد که هیچ موضوعی از جمله سیاسی یا مالی نمی تواند رسالت این مجموعه را از بین برده و نگذارد تا اطلاعات مورد نیاز برای بهبود بیماران را به انتشار نرساند.

 

تاریخچه ژورنال نیوانگلند

در سال 1811 جان کالینز وارن پزشک و دانشمند اهل بوستون با همکار خود جیمز جکسون اولین مجله پزشکی نیوانگلند را به صورت کاملا تخصصی در زمینه جراحی منتشر کرد و در سال 1812 پا به عرصه چاپ مطالب پزشکی پرداخت.

پس از آن در سال 1921، این مجله با ژورنال Boston Medical Intelligencer ادغام شده و به عنوان مجله پزشکی و جراحی بوستون انتشار یافت. بعد از آن توسط انجمن پزشکی ماساچوست به قیمت 1 دلار خریداری شد.

دوباره در سال 1928 به ژورنال مجله پزشکی نیوانگلند تغییر نام داده و شروع به کار کرد.

 

 

از جمله افتخارات این ژورنال:

1.توصیف کامل پارگی دیسک ستون فقرات در سال 1934 انتشار داده است.

2.اولین سمبل موفقیت در درمان لوسمی های زودرس دوران کودکی در سال 1948 را انتشار داده است.

3.اولین مجله پزشکی آمریکا است که جایزه پولک برای بهترین ناشر پزشکی را دریافت کرده است.

 

 

آماری از فعالیت ها و جایگاه امروز ژورنال The New England Journal of Medicine در دنیا:

*بیش از 600000 هزار نفر در هفته مقالات این ژورنال را می خوانند.

*هرسال بیش از 16000پژوهش برای بررسی و انتشار به این مجله واگذار می شود.

*تقریبا نیوانگلند در سال 5 درصد مقالات ارائه شده را چاپ می کند و این خط مشی مجله می باشد.

*بالا ترین میزان Impact Factor یا شاخص تاثیر گذاری را در بین مجلات پزشکی دارد که با توجه به استناد نشریه Clarivate Analytics در سال 2018 شاخص ایمپکت فکتور (79.258) را به خود اختصاص داده است.

*همچنین دسترسی نامحدود به محتوای آن به صورت رایگان در بیش از 90 کشور کم درآمد دنیا عرضه شده است.

نحوه دسترسی و خرید اکانت مجله نیوانگلند، The New England Journal of Medicine

از طریق تماس با موسسه اطلاع گستر نامی پارس می توانید، از آخرین ورژن این مجله را تهیه فرمایید.